Bílá je barva nevinnosti
2018
série 5 fotografií (inkoustový tisk na barytovém papíře), 50 x 71.5 cm

Photo

Fotografie z pracovny Rudolfina byly pořízeny na výzvu kurátorky Katarzyny Uszynske pro výstavu Wie banal ist das Böse? Galerie Ernst Hilger ve Vídni. Pracovna je situována v prvním patře ve střední části západní fasády s výhledem na Vltavu a Pražský hrad. Budova Rudolfina byla dokončena v roce 1895 v neorenesančním stylu typickém pro reprezentativní veřejné budovy Rakousko-Uherské monarchie.

Během nacistické okupace si zde nechal zřídit pracovnu syn hudebního skladatele z důvodu možnosti navštěvovat zkoušky a koncerty vážné hudby, Říšský protektor Čech a Moravy Reinhard Heydrich, který mimo jiné v lednu 1942 předsedal konferenci ve Wansee, kde bylo projednáváno tzv. konečné řešení Židovské otázky. Jedna z aranžovaných fotografií zachycuje třicet let starou koláž (Die Zeit IV., 1988) s portrétem Reinharda Heydricha od belgického malíře Luca Tuymanse. Tuymans ve své práci mimo jiné reflektuje nacistické násilí a krutosti Belgie v koloniálním období v Kongu.

Od roku 1994 slouží tato pracovna jako ředitelna Galerie Rudolfinum, kunsthalle pro moderní a současné umění, naplněna knihami, encyklopediemi, výstavními katalogy a nerealizovanými výstavními projekty.